RussianUkrainian
Шрі-Ланка | Туристична агенція "Фієста"| fiesta.uz.ua

Шрі-Ланка

zdenek@thoma.cz

Шрі-Ланка в перекладі з санскриту означає “Благословенна Земля”.

Ланкійці – так офіційно називаються жителі Шрі-Ланки.

Цейлон – колишня назва країни, до 1972 року.

Ланкійські бюргери – це етнічна спільнота на Шрі-Ланці, нащадки від шлюбів європейців із ланкійками.

Пойя дні – буддійське свято, яке святкується кожного повного місяця. Це офіційний загальнонаціональний вихідний день, у який не працюють офіційні установи, банки, більшість магазинів і ринків. Також у ці дні заборонено продаж і вживання спиртних напоїв.

Фактичною, але не офіційною столицею країни є місто Коломбо. Офіційна столиця – місто Шрі-Джаяварденепуру-Котте.

Назва “Коломбо” походить від сингальської “kola-amba-thota”, що означає “мангова гавань”.

Алут Авуруду – ланкійський Новий рік, пов’язаний із місячними циклами. Він починається відповідно до розрахунків астрологів і святкується у квітні.

Нонагатая – нейтральний період (часовий вакуум) між закінченням старого року і початком нового, який може становити кілька годин.

Різниця між максимальною і мінімальною температурою протягом року на острові не перевищує 5º C.

Основна релігія Шрі-Ланки – буддизм, її дотримуються тут 70% населення. Решта 20% – індуси і 10% – мусульмани, сикхи і християни.

Зуб Будди – одна з найшанованіших буддійських святинь, розташована в місті Канді та зберігається в Храмі Зуба Будди.

Снорклінг і дайвінг розвинені на східному узбережжі острова – у морі є кораловий риф і екзотичні рибки.

Ціни на житло в бюджетних гестхаусах для бекпекерів становлять від 500-800 рупій (4-7$) у глибинці та від 1000-1200 рупій (8-10$) на узбережжі, за умови оренди на тривалий термін – дешевше.

Торгуються ланкійці не дуже охоче – ні в гестхаусах, ні на ринках. Скидають зовсім небагато, дуже вперті, але бувають і винятки.

Ланкійці дуже не люблять показувати, що чогось не знають – скоріше відправлять в інший бік, ніж зізнаються, що не знають дороги.

Ціна за вхід у парки/палаци/на водоспади для туристів вища в десятки разів, ніж для місцевих. Іноді можна домовитися і купити один туристичний квиток на двох, або п’ять квитків для місцевих.

Котту – дуже популярна місцева страва. Це дрібно нашатковане бездріжджове тісто, обсмажене з овочами, яйцем і, за бажанням, рибою та м’ясом. Його шаткують спеціальними ножами, причому на металевому аркуші, тож перебувати поруч у цей час неможливо – вуха закладає.

Торговці в дрібних магазинчиках часто беруть додаткові гроші за охолодження води. Якщо на пляшці з водою написана ціна 70 рупій, то така ж вода з холодильника коштуватиме 80.

Тропічні фрукти на Шрі-Ланці представлені в широкому асортименті: солодкі ананаси, банани різних сортів, мандарини, папайя, мангостіни, рамбутан, деревне яблуко, дуріан, маракуя, джек фрукт – все це можна побачити практично на будь-якому фруктовому ринку.

У пристойному посуді подають їжу навіть у найпростісіньких, обшарпаних кафе. Щоправда, є одне “але” – на тарілку натягують поліетилен, або просто кладуть її в пакет, а зверху вже накладають їжу. Це і економія на митті посуду, і додаткова гігієна водночас.

У дешевих забігайлівках для місцевих як серветки використовується нарізаний газетний папір. Після вживання його просто кидають під стіл.

Штраф за куріння в громадських місцях становить 5000 рупій (40$).

Максимально дозволена швидкість по всій Шрі-Ланці – 72 км/год, штраф за перевищення 2300 рупій (близько 20$).

Кожен водій автобуса, судячи з усього, мріє стати пілотом Формули-1. Повний салон пасажирів не є перешкодою швидкому розгону, різкому гальмуванню та обгону на поворотах.

Місцевих із розкритою парасолькою досить часто можна зустріти на вулиці, але ховаються вони не від дощу, а від сонця. Купити парасольку можна навіть у продовольчій крамниці.

З однієї точки на південному узбережжі острова можна спостерігати і світанок, і захід сонця.

Королівський ботанічний сад з оранжереєю орхідей у Шрі-Ланці вважається найбільшим у Південно-Східній Азії.

Сапфір, смарагд або рубін можна недорого купити, маючи певні знання і вправність – Шрі-Ланка є великим експортером коштовного каміння.

Третє місце у світі з експорту чаю посідає на сьогоднішній день Шрі-Ланка (поступаючись 1-м і 2-м місцям Китаю та Індії відповідно).

Одне з найбільш відвідуваних туристами місць на острові – це чайні плантації. Там можна подивитися процес виготовлення чаю, а також продегустувати його.

 

Гарячі тури на Шрі-Ланку